Základní škola Černuc, s více jak 150-ti letou tradicí, je malotřídní školou rodinného typu.

Pomáháme dětem rozvíjet jejich schopnosti, respektujeme jejich individulitu, vedeme je k samostatnosti, zodpovědnosti a k týmové práci.

Naši školu navštěvují děti nejen z Černuce, ale i z těchto lokalit: Nabdín, Miletice, Uhy, Sazená, Velvary.

Rodinné prostředí           Nižší počet žáků ve třídě             Individuální přístup ke všem dětem

Vzájemný respekt a týmová spolupráce – každý jsme v něčem dobrý

Moderní vybavení – interaktivní tabule, počítače, nová tělocvična a školní družina

Zájmové kroužky      Angličtina od 1. třídy       Školní časopis                  Doučování

Školní družina do 5. třídy      Úzká spolupráce školy s rodinou        častý pobyt venku – terénní vyučování

Podpora čtenářské gramotnosti –knihy k pravidelné četbě

Výlety, exkurze, kulturní
akce

Naše motto
SLOVO NEJDE - NEEXISTUJE
Vše lze vyřešit

Školní časopis

Jednotlivá čísla naleznete zde.
                                                      AKTUALITY

27.3.     15:00      Velikonoční posezení s tvořivými dílnami  - škola otevřená všem

10.4.     14:00      Zápis do 1. - 5. třídy  (po domluvě je možno si kdykoliv přijít školu prehlédnout, navštívít výuku)

20.4.      9:00       Ukliďme Česko  - již 3. rokem Vás zveme na společný úklid naší obce (začátek na fotb. hřišti)

7.5.                      Císař Karel IV. přijíždí na Okoř - školní výlet

20.5. - 24.5.         Školní pobytový plavecký kurz - ozdravný pobyt spojený s výukou plavání, Brandýs nad Labem

Divadelní klub

V tomto školním roce jsme spustili novinku - Divadlení klub. Každý měsíc navštívíme jedno divadelní představení v Městském divadle Slaný.

18.10.    Jak princezna hádala, až prohádala

1.11.      Jak víla Modrovláska splnila tři přání

6.12.      Honza málem králem

17.1.      Zimní příhody včelích medvídků

14.2.      Pozpívejme si děti

13.3.      Vejce, aneb Jurodivý dinosauři

10.4.      Tři čuníči nezbedníci

15.5.      Pohádka ENE BENE ERBENE

Sběr papíru pro Zoopark Zájezd 2021/2022

Ve školním roce 2021/2022 naše škola finančně podporovala dvě zvířátka v ZOO Zájezd. Děti celý rok sbíraly starý papír a výtěžek ze sběru putoval právě do ZOO. Děti provedly samy výběr zvířat a ZOO Zájezd jsme ve školním roce dvakrát navštívili.

Čtení pomáhá

Projekt spojuje čtení a podporu různých projektů. Děti po přečtení knihy a úspěšném vyplnění testu získají peníze, které přidělí projektu, který si samy vyberou. Do tohoto projektu se mohou zapojit, s pomocí rodičů, děti samy. Stačí se zaregistrovat a po přečtení jakékoliv knihy ze seznamu (na straánkách projektu) odpovědět správně na otázky. Podpoří se tak zároveň čtenářská gramotnost a sociální vnímání okolí. Více informací o projektu zde.

INFORMACE

Nabídku kroužků pro tento školní rok naleznete zde.

Rozvrhy a seznamy pomůcek

naleznete na stránkách jednotlivých tříd zde.

Ve školním roce 2023/24 bude otevřena ranní i odpolední družina.

Poplatky za školní družinu pro tento školní rok na jedno pololetí:

500,- Kč/dítě
(pouze ranní družina      250,- Kč/dítě)

Informace o školní družině zde.

Organizace školního roku

(prázdniny, ředitelská volna) naleznete zde.

Aktuální jídelníček a informace zde.

ZAPOJILI JSME SE - PROJEKTY