O naší škole

Základní škola v Černuci je málotřídní škola (viz. Informace pro rodiče) s 1. až 5. postupným ročníkem. Tomu musí být přizpůsobena výuka častým střídáním přímé práce s dětmi se samostatnou prací žáků jednotlivých ročníků. To klade samozřejmě zvýšené nároky na přípravu učitelů i na schopnost žáků samostatně pracovat. Žáci se ve třídách se spojenými ročníky učí vzájemné pomoci a ohleduplnosti k mladším žákům.

Naproti tomu výhodou malotřídních škol je, vzhledem k menšímu počtu žáků ve třídách, možnost využívání individuálního přístupu k žákům, jakož i neustálý kontakt učitelů s žáky i v době mimo vyučování.

Základní škola Černuc spolupracuje s místní mateřskou školou. Děti z mateřské školy často navštěvují základní školu a účastní se spolu s žáky školy různých školních akcí a kulturních vystoupení. Tento kontakt usnadní přechod dětí z MŠ do ZŠ. Každoročně od října pro předškolní děti je co 14 dní pořádán Klub předškoláků, kde se děti připravují na zápis k PŠD a učí se různým školním dovednostem, které je v budoucím školním životě čekají. Rodinné prostředí a přátelská atmosféra přispívají k eliminaci problémů jako je stres a obavy ze školních neúspěchu.

Klademe důraz na:

• bezpečné prostředí podněcující aktivitu žáků
  • partnerské vztahy mezi učitelem, žákem a rodiči
  • rozvoj osobnosti žáka
  • vzájemné respektování
  • rozvoj spolupráce a komunikace
  • rozvoj zvídavosti žáka
  • smyslové a prožitkové učení
  • propojení školy se životem

Nabízíme:

• rodinné prostředí s nižším počtem žáků ve třídě
  • týmovou spolupráci žáků
  • zájmové kroužky
  • rozvoj zájmů při pobytu ve školní družině - i ranních hodinách
  • účast na kulturních akcích, exkurze, výlety
  • školu v přírodě
  • terénní vyučování v okolí školy, školní výukové projekty, pravidelné akce a slavnosti

UČÍME DĚTI SPRÁVNĚ ČÍST, PSÁT A POZNÁVAT SVĚT ...

Třídní schůzka
21.11 v 15 hodin se konají třídní schůzky. Budeme hodnotit prospěch a chování žáků. Budete seznámení s novinkou ohledně šaten vašich dětí. Účast nutná.