O naší škole

Základní škola v Černuci je málotřídní škola (viz. Informace pro rodiče) s 1. až 5. postupným ročníkem. Tomu musí být přizpůsobena výuka častým střídáním přímé práce s dětmi se samostatnou prací žáků jednotlivých ročníků. To klade samozřejmě zvýšené nároky na přípravu učitelů i na schopnost žáků samostatně pracovat.

Naproti tomu výhodou malotřídních škol je, vzhledem k menšímu počtu žáků ve třídách, možnost využívání individuálního přístupu k žákům, jakož i neustálý kontakt učitelů s žáky i v době mimo vyučování.

V prostředí naší malé školy se nám daří úspěšně předcházet sociálně patologickým jevům jako je šikana, kouření, používání alkoholu, omamných látek, apod. Žáci se ve třídách se spojenými ročníky učí vzájemné pomoci a ohleduplnosti k mladším žákům.

Od letošního školního roku Základní škola Černuc spolupracuje s místní mateřskou školou. Děti z mateřské školy často navštěvují základní školu a účastní se spolu s žáky školy různých školních akcí a kulturních vystoupení. Tento kontakt usnadní přechod dětí z MŠ do ZŠ. Rodinné prostředí a přátelská atmosféra přispívají k eliminaci problémů jako je stres a obavy ze školních neúspěchu.

Klademe důraz na:

• bezpečné prostředí podněcující aktivitu žáků
  • partnerské vztahy mezi učitelem, žákem a rodiči
  • rozvoj osobnosti žáka
  • vzájemné respektování
  • rozvoj spolupráce a komunikace
  • rozvoj zvídavosti žáka
  • smyslové a prožitkové učení
  • propojení školy se životem

Nabízíme:

• rodinné prostředí s nižším počtem žáků ve třídě
  • týmovou spolupráci žáků
  • zájmové kroužky
  • rozvoj zájmů při pobytu ve školní družině - i ranních hodinách
  • účast na kulturních akcích, exkurze, výlety
  • školu v přírodě
  • terénní vyučování v okolí školy, školní výukové projekty, pravidelné akce a slavnosti

UČÍME DĚTI SPRÁVNĚ ČÍST, PSÁT A POZNÁVAT SVĚT ...

ŠKOLNÍ AKCE 2019

18.4. - Velikonoční prázdniny
23.4. - 26.4. - Týden Země - projekt
28.4. - výlet Terezín - prohlídka chodeb v pevnosti a kasáren z dob Josefa II.
30.4. - Čarodějnice - opékání buřtíků (akce ŠD)

2.5. a 3.5. - Ředitelské volno - Školení pedagogů
7.5. Jarní dílničky k příležitosti Svátku matek - program připravený Čokoládovnou Veltrusy
17.5. - školní výlet - Vyšehraní