Maruška Šrámková
školní vychovatelka

Provoz školní družiny

Ranní provoz

Družina je otevřena od 6:30 do 7:45 hod.

Provoz je přizpůsoben aktuálnímu dění ve škole. Děti si v ranní družině samy volí z různých činností. K dispozici jsou také knihy a časopisy ke čtení.

Odpolední provoz

Družina je otevřena od 12:00 do 16:00 hod.

Děti si vyzvedne školní vychovatelka u jídelny nebo je odvede učitel, který s nimi končí vyučování.

V době od 13:30 do 14:30 probíhá řízená činnost, která zahrnuje pracovní a výtvarné činnosti, hudebně pohybové hry a tanec, přírodovědné a vlastivědné, počítače a hry a pobyt venku, na který klademe velký důraz.

Vyzvedávání dětí:

Děti je možné vyzvednout do 13:00, pak od 15:00 hod.

Pokud potřebujete děti vyzvednout v jiném čase než je uvedeno výše,  je třeba tuto skutečnost zapsat do družinového notýsku.

Na telefonické požádání děti ze ŠD neuvolňujeme, pouze při zaslání sms.

Poplatky za školní družinu ve školním roce 2023/2024

Poplatek za družinu pro tento školní rok na jedno pololetí:

500,- Kč/dítě

(pouze ranní družina     250,- Kč/dítě)

Pravidla chování:

Všichni jsme kamarádi      Respektujeme se navzájem      Pomáháme si      Chováme se tak, abychom sobě ani kamarádům neublížili
Hluk škodí nám všem      Po škole se pohybujeme pomalu, obezřetně      Jsme pořádní - vždy po sobě uklidíme, v šatně srovnáme přezůvky, oblečení
Vždy dodržujeme pokyny paní vychovatelky, respektujeme ji

Aktivity ve školní družině v roce 2023/2024

V tomto školním roce bude ve školní družině tématem Svět zvířat.
Seznámíme se s různými ekosystémy, ve kterých zvířata žijí. Společně opět vytvoříme plakáty, na kterých představíme svět zvířat z různých pohledů.

I v letošním roce bude probíhat družinová hra v rámci různých okruhů:

VĚDÁTOR, SPORTOVEC, GURMÁN, UMĚLEC, GENTLEMAN.

Nejsou důležité výsledky, ale činnost samotná, oceňujeme hlavně snahu žáka. Důraz je kladen na spolupráci a flexibilitu.
V aktivitách volného času může každý žák uplatnit své vlohy a schopnosti a být tak úspěšný.

Program školní družiny není závazný a neměnný. Umožňujeme žákům plánovat a realizovat činnosti, které je aktuálně zaujmou, naplní jejich přání a potřeby.

Pokud to počasí dovolí, trávíme co nejvíce času venku na hřišti, v přírodě. Dávejte dětem vhodné oblečení na ven! (oblečení na převlečení je možné si nechávat v šatní skříňce)

Jsme otevřeni všem rodičům, nabízíme možnost zapojit se spolu se svými dětmi do všech zájmových aktivit. Při všech činnostech ve školní družině dbáme na bezpečnost našich žáků a spokojenost rodičů.