Halloween 2017

V pátek 3.11. jsme ani my v naší školičce nebyli ochuzeni o Halloween. Pojali jsme to jako projektový den - první 2 hodiny jsme se ještě učili, ale výuka byla přizpůsobena tomuto svátku – povídání o tom, co to ten Halloween vlastně je, kde má kořeny a jak se v jiných zemích slaví, apod. Děti již ráno měli dorazit jako strašidla a strašidláci v kostýmech. Po vyučování to vše vypuklo. Děti byly rozděleny na 4 soutěžní týmy a sbírali body v několika disciplínách: dlabání dýní, stezka odvahy do Bradavic, jedení pavouků, vědomostní kvíz, Kimova hra, nejlepší strašidelný smích, nejlepší strašidelné zaklínadlo, závod pro zuby obra Kyklopa......Na spoustu disciplín, které byly nachystané nám ani nezbyl bohužel čas - čas je skutečně neúprosný. Myslím si, že jsme se všichni dobře bavili a že nuda měla tentokrát smůlu - neměla totiž šanci se u nás vůbec zabydlet. Velký úspěch měla i naše strašidlácká hostina - všem maminkám, které si našly čas a v dnešní uspěchané době připravily naprosto úžasné dobroty na naši hostinu VELMI děkujeme !! Halloweenské mňamky byly opravdu delikátní, děti si vše pochvalovaly a nejen děti  Děkujeme i těm rodičům, kteří z časové tísně nepekli, ale nějaké laskominy a dobrůtky alespoň zakoupili. Na našem halloweenském „řádění“ nechybělo ani vyhlášení o nejhezčí masku, kdy se vítězkou stala Káťa Potluková (žákyně 5.ročníku), která si sama ušila kostým kočky. Celý den byl protkaný "duchem" tohoto sice svátku amerického, ale u dětí svátku velmi oblíbeného. Takže za rok zase strašidlení Zdar - nazdar :-))))

MAPA